רשיון לאופנוע בשבוע!!!
  הנחה לחיילים וסטודנטים
       שיעור היכרות חינם
 
 

 
 

יתרונות הדו-גלגלי

ללא פקקי תנועה
כולנו שונאים לעמוד בפקקים בשעות העומס. מי שרוכב על קטנוע או אופנוע פשוט לא יודע מה זה פקקים! וכשכולם תקועים בדרך הביתה... רוכבי הקטנועים פשוט נוסעים ומחייכים...

שוכחים מבעיות החנייה
תל-אביב היא אחת הערים הבעיתיות ביותר בנושא החנייה. לא מעט אנשים מבזבזים שעות ארוכות בכל שבוע בחיפוש אחר חנייה חוקית בעיר. שלא נדבר על הכסף הרב שנשפך על דוחות החנייה המיותרים. אפשר לשים סוף לסבל הזה בקלות. פשוט עוברים לרכב דו גלגלי (קטנוע או אופנוע). זשה הרבה יותר פשוט ממה שזה נשמע. בשבוע אחד בלבד יכול להיות לכם רישיון על קטנוע!

עמידה בלוח זמנים צפוף
תל-אביב היא עיר ללא הפסקה. כך גם התושבים שלה. בלוח הזמנים הצפוף שלך, אתה לא יכול להרשות לעצמך עיכובים מיותרים הנובעים מהבעיות שהוצגו כאן לעיל. קטנוע עירוני מתאים במיוחד לאנשים שרוצים להספיק יותר. זמני הנסיעה ממקום למקום בתוך העיר הופכים להיות לא רלבנטיים. כך אתה יכול להרשות לעצמך להתעסק עם הדברים החשובים באמת.

עלויות אחזקה זניחות
זה לא סוד שיקר מאוד להחזיק מכונית. זה מתחיל בעלות הרכישה הגבוהה, ממשיך בביטוחים, בהוצאות אחזקה שוטפות, טיפולים, תיקונים והנושא החם ביותר כיום הוא נושא הדלק (ראו מאמר בנושא בהמשך דף זה). מרגע שיהיה לכם רישיון לקטנוע או לאופנוע, תוכלו לשכוח מכל זה... עלויות אחזקת קטנוע הן כל כך זניחות, שפשוט לא תרגישו אותן...

הוצאות מוכרות במס
בשונה ממכונית ומכלי רכב רגילים המוכרים חלקית במס (שני שלישים בדרך כלל), הוצאות כלי הרכב הדו-גלגלי מוכרות במלואן במס. אז אם אתם שוקלים לעבור לרכב דו גלגלי, הנה סיבה נוספת לעשות זאת בהקדם.

 

אמנון רחביה - בית הספר לנהיגה על רכב דו-גלגלי המוביל באזור המרכז הוא בעל אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר בטסט הראשון. אין לכם מה להתלבט. זה פשוט, זה קצר ובתוך שבוע אחד בלבד אתם יכולים לעלות על האופנוע או הקטנוע החדשים שלכם!

 

בעניין הדלק...

זה לא סוד שמחירי הדלק בתקופה האחרונה עלו באופן משמעותי, המחייב לחשוב על כל העניין מזווית קצת שונה.
אי אפשר להתחמק מכתבות בעניין, והנה אחת מצויינת שמסכמת את הנושא:

כתבה מתוך YNET שפורסמה ב-1/7/08 - מאת תני גולדשטיין


מהיום: יקר יותר לנסוע במכונית ובאוטובוס

מהיום, יקר יותר לנסוע במכונית, ויקר יותר לנסוע בתחבורה הציבורית. מחירי הדלק לצרכן בתחנות התדלוק התייקרו בחצות (יום ג') ב-4.01%. מחיר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת, בשירות עצמי, כולל מע"מ, עומד מהיום על 7 שקלים לליטר, לעומת 6.73 שקלים לליטר עד אתמול. מחיר בנזין 96 אוקטן עומד על 7.01 שקלים לליטר, לעומת 6.74 שקלים לליטר כיום. זהו שיא של כל הזמנים במחיר הדלק בישראל.

הנהגים הישראלים הסתערו אמש בהמוניהם על התחנות רגע לפני ההתייקרות, ובתחנות רבות נראו תורים ארוכים. "בכל פעם שהמחירים עולים זה חוזר על עצמו: בערב שלפני אי אפשר לזוז", אמרה מור, מתדלקת בתחנת דלק ברמת-גן, "לקראת חצות הלחץ ירד, אבל ב-22:00 היו תורים מכאן ועד אמצע הרחוב".
מחיר הדלק: צרה עולמית
חלק מהנהגים אומרים שבאו לתדלק במקרה, אך חלק מודים שההתייקרות הניעה אותם להגיע: "בסוף, המיכל תמיד מתרוקן אבל אני ממלא דלק פעם בשבוע ויכולתי להחזיק עוד יומיים", אמר דורון, נהג מרמת-גן שהספיק למלא מיכל ב-23:50, "אם כבר המחירים עולים, וגם כך הם מטורפים, אז היה כדאי לבוא כבר הערב, נכון?".

התוספת לתדלוק על-ידי עובד תחנת התדלוק כולל מע"מ, ממשיכה לעמוד על 12 אגורות לליטר. ליטר בנזין אוקטן 95 במשאבה עם מתדלק עולה, איפוא, מהיום 7.12 שקלים, לעומת 6.85 שקלים עד כה. ליטר בנזין אוקטן 96 במשאבה עם מתדלק עולה מעתה 7.13 שקלים, לעומת 6.86 שקלים עד כה. מחיר ליטר בנזין אוקטן 95 באילת עומוד על 6.08 שקלים - עלייה של 4.11% לעומת המחיר הקודם.

מחירי הדלק נקבעים מדי חודש בידי הממונה על הדלק במשרד התשתיות. המחיר נקבע בהתאם למחירי הדלק בשוק החופשי באיטליה ובדרום צרפת בחמשת ימי העבודה האחרונים של החודש. מחיר הדלק באירופה מושפע ישירות ממחירי הנפט ששבר
שיאים נוספים.

גם התחבורה הציבורית מתייקרת
ואם חשבתם שהמדינה את הציבור מנסים לעודד אותנו לנטוש את כלי הרכב הפרטיים והמזהמים לטובת רכבות ואוטובוסים, הרי שממחר בבוקר יתייקרו תעריפי הנסיעה בתחבורה הציבורית בשיעור ממוצע של 2.5%.

מחיר הנסיעה בקווים העירוניים בתל-אביב יעלה ל-‭5.30‬ שקל, במקום ‭5.20‬ שקל כיום; נסיעה מתל-אביב לירושלים תעלה ‭18.5‬ שקל, במקום 18 שקל כיום; מי שירצה להגיע לחיפה ישלם 24 שקל במקום ‭23.5‬ שקל; ומי שירצה להדרים לאילת ישלם ‭67.5‬ שקל במקום 66. במקביל, יתייקרו גם מחירי הכרטיסים ברכבות.

תעריפי התחבורה הציבורית מתייקרים פעמיים בשנה: ב‭1-‬ בינואר וב‭1-‬ ביולי, בשיעור המתחייב מעליית המדד בששת החודשים הקודמים. העלאת התעריפים הנוכחית מבוססת על עליית המדד בין החודשים אוקטובר 2007 לאפריל ‭.2008‬ בינואר השנה התייקרה התחבורה הציבורית בכ-2%, ובסך הכל היא התייקרה השנה 4.5%, לאחר תקופה של שלוש שנים וחצי רצופות שבהם לא התייקרה בגלל המדד הנמוך.‬

כרגיל במקרים האלה, לא ששו במשרד התחבורה לייקור המחירים, שכן היה ברור שצעד כזה יגרור ביקורת קשה על המשרד ועל שר התחבורה שאול מופז. השר מופז "עשה שרירים" כמעט עד הרגע האחרון ועיכב את חתימתו על הצו המתיר את העלאת מחירי הנסיעה ברכבות, אך בסופו של דבר נכנע ללחץ האוצר וחתם.


-------

אז לכל אלו שעדיין נוסעים על רכב 4 גלגלי, הנה מספר עצות טובות כיצד לחסוך בדלק:


10 שיטות מומלצות לחיסכון בדלק:


1. נהיגה מתונה, חלקה וזורמת.
2. לא לעבור את המהירות המותרת - ב-110 קמ"ש מבזבזים 25% יותר מאשר ב-90 קמ"ש.
3. תחזוקה שוטפת למכונית - כולל לחץ אוויר תקין בצמיגים.
4. להסיר גגון, מנשאי אופניים ודומיהם.
5. לזרוק זבל או מטען מיותר מתא המטען.
6. לעקוב אחר צריכת הדלק ולמדוד באופן קבוע.
7. להשתמש בבקרת שיוט (אבל לא בכביש הררי).
8. לחבר נסיעות קצרות לנסיעה אחת.
9. לכבות מנוע בכל עצירה שנמשכת יותר דקה.
10. לסגור חלונות במהירות גבוהה - חסכוני יותר להפעיל מזגן.

* מתוך כתבתו של יואב קווה ב- The Marker Online שהתפרסמה ב-24/6/08

 

למידע נוסף ולתיאום שיעור היכרות חינם, צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם.


 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר